Jitka Dytrychová, DiS.

profil web

Jsem registrovanou lektorkou jógy (E-R.Y.T. 200) u Yoga Alliance a absolventkou kurzu pro učitele jógy II. třídy u České akademie jógy, terapeutkou aktivní egolýzy.

Jógu praktikuji od roku 2011 pod vlivem setkání s australskou učitelkou učitelů Nicky Knoff a jejím nekompromisním, přesto moudrým a láskyplným přístupem k tradiční Hatha józe. Kromě své osobní praxe jsem se od té doby účastnila seminářů s dalšími učiteli, Jacinthou Mc Burney a Jankou Aksamitovou, v jejíž škole Hridaya Yoga Academy v australském Cairns jsem v roce 2016 absolvovala mezinárodní kurz pro učitele jógy.

Živoucí spiritualita vstoupila do mého života již o pár let dříve díky úžasnému člověku, významné osobnosti transpersonální psychologie PhDr. Patricii Anzari, CSc. (www.patricieanzari.cz). Prvního programu osobního růstu jsem se v jejím centru v Rynarticích (České Švýcarsko) zúčastnila v roce 2005 a objevila tak nový rozměr svého příběhu. Pod vedením Patricie jsem absolvovala 15ti letý intenzivní výcvik v originální psychoterapeutické metodě aktivní egolýzy. Tento přístup aplikuji ve spolupráci s klienty na pobytových programech v Centru Rynartice, poskytuji také individuální terapii v Praze.

Svůj moderní přístup k tradiční hatha józe nabízím jako jednoho z průvodců aktivní egolýzy.

Cesta vede skrze znovuobjevení dechu, obydlení vlastního těla a otevření srdce prostřednictvím jógy k odolnosti, odvaze a nezávislosti v naší každodennosti, k přirozené, živé spiritualitě.

Pojďme se stát společně těmi, koho je dobré potkat.