Struktura lekcí

Lekce jsou vedeny ve stylu současného a osobitého pohledu na Hatha jógu, tradičního přístupu, který zahrnuje kromě ásan a pránájámy (práce s dechem a energií) také meditativní rozměr jógové praxe.

U každé lekce je samozřejmostí úvodní protažení a nácvik jógového dechu. Pokračuje zahřátím těla a rozprouděním energie prostřednictvím pozdravů slunci, následovaných logicky uspořádanou sestavou ásan a závěrečnou relaxací, šavásanou. Kladu důraz na správné dýchání, anatomicky korektní nastavení ásan, podrobné instrukce a přesnou navigaci ke vstupu do pozice i z ní. Každý tak má možnost osvojit si dle vlastních možností a ve svém tempu principy pohybu v souladu s dechem, posílit hluboký svalový stabilizační systém a rozvíjet postupně vlastní praxi směrem k meditativnímu plynutí, souznění těla a mysli.

Pracuji s malými skupinami (cca 10 osob), praktikuji osobní přístup. Snažím se o harmonizaci energie ve skupině, o vytvoření bezpečného a vlídného prostředí, v němž vzniká prostor pro posouvání osobních hranic každého účastníka. Zároveň jsou respektovány možnosti jednotlivců, vše se odehrává v atmosféře spolupráce. Povzbuzuji klienty k vlastní praxi, dávám k dispozici manuál základních pozic, které jsou zároveň procvičovány na lekcích.

Lekce jsou označeny čísly 1 a 1,5. Úroveň 1 je začátečnická, pomalejší tempo, jednodušší pozice. V úrovni 1,5 se setkáte s dynamičtějšími přechody mezi ásanami a plynulejším pohybem v souladu s dechem. Žádná z nich však nepostrádá přesné instrukce, napojení na dech a pohyb, práci s energií a koncentrací mysli.

Lekce jsou otevřené, proto vždy pracuji s momentálním složením skupiny a úroveň lekce mu přizpůsobím. 

K jógové praxi není třeba žádné zvláštní výbavy. Nemusíte být ohební, mít předpisovou postavu, ani studovat duchovní literaturu. Jóga si nevybírá, její náruč je otevřená pro každého, ať přichází s čímkoli.

 

Ceny všech skupinových lekcí (90 minut)

Individuální lekce a konzultace

  • Cena individuální lekce nebo konzultace je 500 Kč za 60 minut, 750 Kč za 90 minut
  • Cena samostatné skupiny do 2 osob je 800 Kč za 90 minut, každá další osoba 200 Kč

 

Praktické informace

V rozvrhu vyberte lekci dle svého uvážení a časových možností. Pokud se chystáte na úplně první lekci jógy ve svém životě, zvolte prosím lekci úrovně 1. V případě jakýchkoliv nejasností či obav mi zavolejte.

Zdravotní dotazník

Každého nového klienta prosím před první lekcí o vyplnění zdravotního dotazníku. Dotazuji se na případná zdravotní omezení a indispozice, které by mohly být kontraindikací pro provádění některých pozic. Náhled dotazníku je ZDE. S vašimi údaji bude nakládáno dle zákona o ochraně osobních údajů (odkaz).
Prosím dostavte se cca 15 minut před začátkem Vaší první hodiny, abyste se mohli seznámit s prostředím a vyplnit zdravotní dotazník.
O jakékoliv momentální indispozici prosím informujte lektora před lekcí. V případě těhotenství volte lekce gravid jógy.

V sále

Prosím choďte včas na všechny lekce, cca 10 minut před začátkem. Všechny hodiny začínají přesně, vstupem do cvičebny po začátku lekce budete rušit úvodní meditaci.
Nejméně 2 hodiny před a po lekci se vyhněte konzumaci těžkých jídel.
Všechny pomůcky včetně podložek na cvičení jsou k dispozici, vše co budete potřebovat je pohodlné oblečení, ve kterém se můžete bez problémů pohybovat a zpotit. Pokud však máte svou oblíbenou podložku a chcete si ji přinést s sebou, bez obav tak učiňte.
Do sálu prosím noste jen podložku (eventuálně), vodu a ručník, klíček od skříňky. Osobní věci včetně mobilního telefonu odložte prosím v šatně. Boty zanechte v botníku před vstupem do recepce.
Praktikujte v souladu se svými fyzickými a psychickými možnostmi, nepřepínejte své síly. Během lekce se nebojte kdykoliv spočinout na pár dechů v relaxační pozici nebo zvolte jednodušší variantu pozice. Je však žádoucí být ve spojení se skupinou a respektovat pokyny lektora.
Po lekci prosím očistěte podložku pomocí připravených propriet.
Nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin po lekci.

Všechny lekce je nutné rezervovat v online rozvrhu, tam je také možné lekci ihned uhradit. Pokud máte rezervované nezaplacené místo a nemůžete se na lekci dostavit, zrušte prosím svou blokaci online. V opačném případě Vám bude účtována celá cena lekce. Ve výjimečných případech se lze domluvit s lektorem na náhradě.

Šavásana

Všechny lekce jsou sestaveny tak, aby poskytly vyváženou jógovou praxi. Je nutné absolvovat celou lekci včetně závěrečné relaxace – šavásany.
Pokud nutně potřebujete odejít dříve, dejte to prosím vědět lektorovi před lekcí a domluvte se s ním na zkrácení praxe a individuální relaxaci.

Podmínky rezervací a storna

Na každou lekci je potřeba provést online rezervaci v rozvrhu, předtím je nutné se zaregistrovat
Lekci je nutné uhradit buď online spolu s rezervací, nebo v hotovosti ve studiu před začátkem lekce.
Přihlášením se na lekci závazně potvrzujete svou účast.
Pokud se nemůžete dostavit na lekci, dejte nám vědět (zrušte vaší blokaci) nejpozději 2 hodiny před jejím konáním. Pokud se nedostavíte na lekci bez jejího zrušení, bude vám účtována celá cena lekce bez náhrady.
U kurzů je možné si zameškané lekce nahradit pouze po předchozí domluvě s lektorem